Сайт Мостиської ФСГУ
 

П`ятниця, 19.04.2024, 16.34.13

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Голубодром Дубрівка | Реєстрація | Вхід

##
Головна » Статті » Статті про голуби » Історія

Історія спортивних голубів
Раніше спортивних голубів називали поштовими. Кілька тисячоліть тому людина відмітила  феноменальну прив'язаність до гнізда, їх здатність орієнтуватися на незнайомій місцевості і знаходити будинок, долаючи великі відстані на високій швидкості польоту (60 - 80 км на годину і більше).

Вперше поштові голуби були використані при облозі м. Модени в 45 році до н. е.. для передачі інформації військового значення між консулом Гірціусом і комендантом міста Дацій Брутом. Поштові голуби застосовувалися римлянами і греками для оповіщення про перемоги в битвах і Олімпійських іграх.

Першу державну голубину пошту організував володар Єгипту та Сирії султан Нуреддін (1146-1173 рр). За його вказівкою в 1167 році була побудована величезна мережа поштово-голубиних веж. Висадка хрестоносців в Єгипті в 1249 році стала відома султану також за допомогою голубів. Чудові гінці (поштові голуби) на той час коштували величезних грошей і цінувалися дуже високо - до 1000 динарів за голуба. У той час на Близькому Сході та в Єгипті для поштового зв'язку застосовували кар'єрів, багдетів і скандерунів. Ці голуби відрізнялися великою прихильністю до будинку і добре орієнтувалися на місцевості, але не мали гарної витривалості і були дуже важкі. У Бельгії та Англії цю породу голубів вдосконалювали шляхом всіляких схрещувань і виводили зовсім нові породи поштових голубів.

У 1818 році в місті Лютіхе був створений самий перший гурток любителів поштового голубівництва, а в 1820 році було проведено перше змагання на дистанції Париж - Лютіх на відстань кілометрів 350. У той же день переможець цього змагання прилетів додому. Його в супроводі двох невеликих гармат і з музикою носили по всьому місту і палили з гармат при кожному повороті вулиці. Всюди поштові голуби були взяті на службу журналістами та комерсантами. Багато в чому зобов'язані своїм багатством поштовим голубам лондонські Ротшильди. За допомогою голубів вони раніше інших мали інформацію про різні події та курсі грошових документів. У 1848 році, коли відбувалася французька революція, за допомогою поштового зв'язку голубиної редакції бельгійських газет отримували відомості з місця подій в деяких випадках раніше паризьких газет.

Під час облоги Парижа прусськими військами в 1870-1871 рр.. поштові голуби надали неоціненну послугу французам з доставки депеш, в яких знаходилася життєво важлива інформація. Цим самим вони довели свою вірність, доставивши близько депеш тисяч 150. Були створені поштово-голубині станції в Росії, США, Італії, Франції, Бельгії, Німеччині та в інших державах. У Росії в 1875 році почали діяти поштово-голубині станції в Москві, Червоному селі, Петербурзі, а також у містах Києві, Варшаві (центральна), трохи пізніше в Севастополі, Брест-Литовську, Одесі та Смоленську.

Були всі передумови для появи об'єднань і товариств любителів поштових голубів і в кінці дев'ятнадцятого на початку двадцятого століття з'являються в Росії любителі поштових голубів. У Києві в 1890 році було створено перше товариство голубиного спорту, яке потім перетворилося в Російське товариство голубиного спорту. З початку 1893 і по 1904 рік видається цим товариством спеціальний журнал «Вісник голубиного спорту". У той час члени київської громади голубиного спорту мали 277 голубів, які літали на дистанції більше верст 200, а 109 з цих птахів долали понад 400 верст. 2 жовтня 1897 Київське товариство організувало змагання молодих голубів на дистанції в 367 верст (Попелюхи - Київ). Для проведення змагань було невдало вибраний час року і у зв'язку з цим з 38 випущених голубів у належний час повернулося тільки дев'ятнадцять. Перші два голуби прилетіли з середньою швидкістю 77 верст на годину.

У тому ж 1897 році в Києві, Москві та в інших деяких містах були проведені змагання старих голубів. Голубівники Москви провели три змагання на дистанціях в 170 верст (Гжатськ - Москва), 228 верст (Гжатськ - Вязьма) і 300 верст (Гжатськ - Дрогобуж). В останній дистанції стали переможцями троє голубів братів Корнєєвих. Були проведені випуски і на Україну Одеса - Київ, ст. Заболоття в районі Бреста - Київ. 102 голубів учасниками першої дистанції були, а на другий голубів 129. Набули широкого розповсюдження змагання поштових голубів у багатьох міст Росії за єдиними правилами, які були затверджені Російським суспільством спорту поштово-голубиного.

Після 1905 року в Росії поштове голубівництво занепало і тільки після Великої Жовтневої революції воно знову відновилося.

При Центральній раді Тсоавіахіму в 1925 році була створена підсекція поштового голубівництва, яка стала центром голубиного спорту країни. Потім були створені секції поштового голубівництва в багатьох містах країни. Поштове голубівництво мало величезний спортивний інтерес серед голубівників-любителів, а також мало військово-прикладне значення. Секції поштового голубівництва в 1928 - 1930 роках вели активну роботу в містах Києві, Москві, Ростові-на-Дону, Ленінграді, Сталінграді, Ярославлі, Смоленську, Харкові, Тбілісі ...

У 1929 році були затверджені нові правила змагань поштових голубів на перехідний приз Центральної ради Тсоавіахіму СРСР. Відомий московський голубівник В. Домашнєв став першим володарем призу. На серйозної і відповідальної роботи поштових голубів використовували під час Великої Вітчизняної війни. Керівник відділу голубівництва при Центральній школі зв'язку А. Орлов почав створювати пересувні голубині станції для розвідки армії. На чолі цієї роботи стояв М. Н. Богданов, йому допомагали професор МДУ В. Ларіонов і відомий голубівник Москви П. Федоров. У Останкінському розпліднику та розпліднику голубів при Академії наук СРСР було організовано розведення поштових голубів. За день голуби деяких станцій доставляли до 55 голубеграмм, а в бойових умовах і того більше.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни дуже мало збереглося в нашій країні поштових голубів. У відновленні і розвитку поштового голубівництва важливу роль зіграли Останкінський розплідник поштових голубів, який мав невелику племінне поголів'я, що залишилося після війни і подаровані голуби чеськими голубівників в 1961 році. Спортивне голубівництво постійно поповнюється племінним поголів'ям, що набувається в різних країнах світу. Число любителів спортивного голубівництва постійно збільшується і вельми успішно розвиваються і працюють секції спортивного голубівництва в містах Києві. Одесі, Москві, Львові, Стрию, Каунасі, Челябінську, Тюмені, Мелітополі, Красноярську, Кіровограді, Кривому Розі, Дніпропетровську, Вінниці, Омську, Миколаєві, Херсоні ... Проводяться систематично змагання на різні дистанції починаючи з 200 кілометрів і до 1000 і більше.

Проводилися змагання і на наддалекі дистанції. Голубівники Львова, Дрогобича та Стрия в 1972 році провели змагання з випуском поштових голубів з Волгограда на дистанції в 1500 кілометров. Переможцями в цьому змаганні виявилися голуби № 560 і 561 виводу 1971 тренера Б. Сенюра.

Був проведений випуск голубів московськими голубівниками в 1973 році на Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Берліні на дистанції в 1700 кілометрів. У цьому змаганні перемогла голубка № А 00 960 виведення 1968 року Д. Кононова і він був нагороджений Великою медаллю спортивної секції НДР. 7 липня 1984 голубівники Одеси дали старт 150 поштовим голубам з Архангельська на дистанції в 2200 кілометрів на честь 400 річчя міста. Прилетів в Одесі перший голуб № 00426 виведення  1980 року Кравченка, Другим прилетіла голубка № 7336 виводу 1981 року і третім - голуб № 0923 виведення  1979 року Красненка. На відзначення 40-річчя перемоги над фашистською Німеччиною у 1985 році голубівники-спортсмени Омська, Запоріжжя, Львова, Москви, Челябінська й інших міст зробили випуск голубів з Мамаєва кургану міста-героя Волгограда.

Нині голубиний зв'язок зберігся в швейцарській армії. З цією метою містять декілька десятків тисяч поштових голубів для використання передачі термінових повідомлень.

У мирний час поштові голуби набули статусу спортивних, але в будь-який час їх можна використовувати, як поштових. Наприклад в Англії поштових голубів використовують для доставки в лабораторії крові хворих для аналізу, з Олімпійських ігор в Токіо та Мюнхені було доставлено поштовими голубами в редакції газет сотні фотоплівок. Голуби, які мали особливі заслуги і врятували життя людям, встановлені пам'ятники. У Лондоні встановлений пам'ятник голубці, яка врятувала екіпаж підводного човна при її затоплення в період другої світової війни. Голубу, що врятував життя людей під час снігового обвалу, встановлено пам'ятник у Швейцарії, а в Бельгії голубу-"солдату" в Парижі голубам, яких застосовували для зв'язку французи у війнах дев'ятнадцятого століття.

Користується величезною популярністю і широко розвинений голубиний спорт у нашій країні і за кордоном. Досягнення наших голубівників в цьому виді спорту знаходяться на високому рівні. Такі показники були досягнуті в результаті копіткої роботи, правильного підбору племінних пар і природного відбору голубів, системи тренувань і вивчення своїх вихованців. Це величезна праця, до якого потрібно підходити творчо і з любов'ю.
Категорія: Історія | Додав: moskalroman (03.07.2011)
Переглядів: 4765 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу


Наше опитування

Скільки у вас голубів
Всього відповідей: 200

Категорії розділу

Історія [3]
Ветеринарія [1]
Годування [2]
Селекція [2]
Утримання [1]
Змагання [1]


Пошук



Статистика


Хто Онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачі Онлайн

Браузер
,
Copyright MyCorp © 2024 | Використовуються технології uCoz