Сайт Мостиської ФСГУ
 

Середа, 21.11.2018, 16.12.28

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Голубодром Дубрівка | Реєстрація | Вхід

##
Головна » Статті » Статті про голуби » Селекція

Відбір в спортивному голубівництві
З історії відомо, що поштові (спортивні) голуби до Західної Європи були завезені на початку п'ятнадцятого століття з країн сходу. Голубівники Голландії, Франції і Бельгії захопилися цим птахом і проводили відбір потомства по тільки їм відомим ознакам. В результаті чого були створені широко відомі лінії і раси спортивних голубів, які були названі в честь їх творців Фабрі, БРІК, Улена, Хансен, Вегг та ін Цілеспрямованість, спостережливість і наполегливість голубівників дозволили відпрацювати критерії та етапи відбору потомства тих чи інших рас спортивних голубів.

Велика швидкість повернення додому і передача потомству цієї якості є одним з основних критеріїв оцінки цих птахів. Особливо відзначившихся голубів в польоти не пускають і тримають для отримання від них найбільшої кількості нащадків. І тут важливу роль грає плодючість підібраних батьківських пар. Залежить вона в основному від генетичних факторів і навколишнього середовища. Зростає велика вимогливість до якості яєць і залежить це від годування, стану приміщення, віку голубів, сезону року та інших причин. Недолік вітамінів в кормах, занадто старі птахи, недолік сонячних днів, відсутність мінеральної підгодівлі, тіснота в приміщенні, підвищена вологість повітря та холод і інші чинники призводять до появи неповноцінних пташенят. Для середніх широт прийнято вважати, що виведення хороших літунів припадає на квітень-червень місяці, а кращих літунів і племінних голубів виводять після змагань.

Розвиток, зростання і швидкість дозрівання молодих голубів в селекції є важливими критеріями. Лінії, які швидко дозрівають, дозволяють прискорити селекційну роботу по вдосконаленню зграї голубів. Початок відбору повинно відбуватися з вибракування знесених голубами яєць. Вибраковують дуже великі і дрібні яйця, яйця неправильної форми, з розлученнями, шорсткі, з пошкодженою або неоднорідною шкаралупою. При перегляді на світло бракують яйця з дуже рухомим жовтком, з неправильно розташованою (у гострого кінця) повітряною камерою, темними плямами, двухжовткові. Далі необхідно контролювати розвиток ембріона шляхом перегляду його на світло. При появі на третій-шостий день насиджування кров'яного кільця або кров'яної звивини, то зародок однозначно мертвий. Зберігати голубині яйця можна від трьох до шести діб повітряною камерою вгору при температурі від 8 до 12 градусів тепла і при вологості повітря 70-80%. Потім можна їх можна підкласти під кормілок (не племінних голубів).

Наступний етап відбору, це перегляд щойно вилупленого пташеня і яєчної шкаралупи. Бракують молодих з великим жовтковим мішком, кров'янистої шкаралупою яйця, з фізичними вадами, слаборозвиненим пухом, кров'яним незатягнутим «пупком» та іншими дефектами. Молодняк розвивається правильно тільки в тому випадку, коли їх годують батьки, які отримують повноцінні кормові суміші. По закінченню 48 годин маса пташеня подвоюється.

По закінченню пташенятами двотижневого віку вибраковують  жебраків і ненажер, а так само з нерозвиненим оперенням під крилами.

З тритижневого віку бракують пташенят з великими дихальними (більше 3-5 мм) отворами, великими зіницями, великим передпліччям. Потім потрібно змусити пташеня злетіти з висоти в один метр. Якщо він злетів на широко розставлені ноги і легко, потрібно залишити. А якщо злетів, галасуючи крилами, та ще при приземленні носом клюнув підлогу, сходу бракують.

Починати виходити їхні гнізда і клювати сам корм голуб повинен у віці 26-30 днів. На хвості, шиї і голові є ще пух і шия переливається всіма барвами веселки, оперення бархатисте, гладеньке - це є доброю ознакою. Якщо молоде пташеня затрималося з вильотом з гнізда, має тьмяне, скуйовджене оперення, надмірну масу, фізичні недоліки (кривий дзьоб, жабо, чубок, ноги, кіль і ін), його бракують. З решти молодих особин відбирають тих, які мають добре виражені ознаки раси або лінії. Сюди відноситься форма корпусу, голови, крила, хвоста, білі мітки на голові, у очі, спині, грудях, підхвістья, шорстка або гладка восковиця, її колір, оперення гомілки ніг і інші відомі ознаки лінії або раси.

У віці півтора-два місяці знову беруть в руки вже зміцнілих і старших молодих голубів. Якщо м'язи крила добре промацуються пальцями - це добра ознака. Лонні кістки (вилка) повинні бути разом, кіль рівний. Якщо крило добре оперене, то голуб може злетіти відразу ж після купання. Пір'я тонко свистять навіть при зльоті на незначну висоту. Райдужка ока повинна вже фарбуватися і проглядатися «знак очі». Вважається, що голуби з райдужною оболонкою ока рубінового і оранжевого кольору добре орієнтуються в похмуру і туманну погоду. Починати тренувати молодого голуба потрібно спочатку в польоті над розплідником, потім два рази з відстаней 50 км, два рази - 100 км, по разу з відстаней в 150 і 200 кілометрів. Для перевірки правильності парування пар молодих голубів в п'яти місячному віці вибірково посилають на дистанції в 400 і 600 кілометрів. Тренінг молодих і відбір дистанцією проводять до линьки сьомого та восьмого махового пір'я першого порядку. При линьці наступних махових пір'їн формується загин крила, в цьому випадку тривалі польоти не бажані.

Ще слід зауважити, що при родинному спарюванні голубів неможливо бракувати всіх птахів, у яких є ті чи інші недоліки, так як ці молоді особини можуть мати селекційну цінність. Буває навіть залишають пташенят з великими ознаками виродження і фізичними недоліками, щоб надалі їх використовувати в міжлінійне схрещуванні.
Категорія: Селекція | Додав: moskalroman (14.07.2011)
Переглядів: 3059 | Рейтинг: 4.0/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу


Наше опитування

Як давно ви займаєтесь голубівництвом
Всього відповідей: 183

Категорії розділу

Історія [3]
Ветеринарія [1]
Годування [2]
Селекція [2]
Утримання [1]
Змагання [1]


ПошукСтатистика


Хто Онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачі Онлайн

Браузер
,
Copyright MyCorp © 2018 | Використовуються технології uCoz