Сайт Мостиської ФСГУ
 

Четвер, 25.04.2024, 16.47.16

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Голубодром Дубрівка | Реєстрація | Вхід

##
Головна » Статті » Статті про голуби » Утримання

Вільне утримання спортивних голубів
Голубівник приймає рішення брати участь у змаганнях на далекі й наддалекі дистанції. Для цього необхідно мати птахів, які будуть володіти всіма фізичними даними, щоб здійснювати такі польоти.


На даний момент існує кілька методів підготовки птахи, які діляться на три групи.

   
1. Примусові польоти або військово-зв'язковий метод.
   
2. Оберігаючий метод, або «вдовиний» (вперше був застосований в Бельгії).
   
3. Вільне утримання.

Перші два методи застосовуються для підготовки спортивних голубів до змагань на короткі та середні дистанції (до 500км). Вони забирають у голубівника багато часу і вимагають деяких витрат коштів. Вільне утримання голубів деякі голубівники розуміють перекручено. Вони вважають, що при цьому методі утримання птиці кинуті напризволяще.

Що ж таке вільне утримання спортивних і, як його застосувати для підготовки птахів до дистанцій 1000-1500 км?

Почнемо з січня місяця, коли тріщать морози і земля покрита снігом. У цей час деякі голубівники поділяють самок і самців. Випускають їх для польотів навколо розплідника поперемінно, через день, скажімо самок по парних числах, а самців по непарних. Через негоду голуби неохоче покидають розплідник, але в сонячні та морозні дні, вони охоче літають над розплідником. Не потрібно давати голубам сідати, щоб вони політали деякий час. Температуру в розпліднику треба підтримувати на три-чотири градуси вище, ніж зовні. Виробляти годування голубів раз на день, залежно від наявності вільного часу голубівників. Корм голуби повинні поїдати сповна і він не повинен залишатися в годівницях.

По приходу весни, на початку березня голубів спарюють і дають їм насиджувати яйця. У цей період всі льотки в розпліднику відкриті і голуби літають в будь-який час. Годування залишається на колишньому рівні, але в раціон необхідно додавати вітамінні підкормки. Виводити пташенят слід давати старим, добре себе зарекомендували в якості виробників голубам. Молодим голубам підкладають від старих голубів по одному пташеняти. При цьому способі розподілу пташенят, кожна пара вигодовує їх по одному. У цей період часу з'являється рослинність і голуби йдуть у пробіжки в пошуках корму. Але корму ще недостатньо і  треба продовжувати підживлювати.

Протягом квітня і травня місяців, голуби щодня здійснюють польоти на відстань до 10 км. У цей період їх не примушують до польотів, вони самі це роблять з великим бажанням.

У травні місяці молоді голуби останнього висновку починають освоювати польоти над розплідником, а племінні пари в цей час вже насиджують яйця другої кладки. Молодим парам бажано не давати більше вигодовувати пташенят і підкласти під них обманні яйця. Починається період підготовки до змагань, початок яких зазвичай призначається на двадцяті числа травня. Голубів треба привчати до транспортувальні садка, саджають їх в садки на кілька годин і дають їм корм і воду, щоб вони звикали до умов транспортування до місця випуску. При сприятливих погодних умовах треба зробити пару випусків на дистанції 100 і 200 кілометрів.

Голуби продовжують вільно літати і йти у пробіжки в пошуках корму іноді на значні відстані від дому. Так, що додаткові тренування з малих відстаней вважаю зайвими, зайва трата часу і коштів.

Прийшла довгоочікувана пора спортивного сезону. Це пора перевірки стану птиці до далеких перельотів, перевірки вмілого і творчого підходу тренера (голубівника) до змісту і підготовки птиці до змагань. Зазвичай змагання починаються з дистанції 200 км. Голуби, які мають досвід змагань, не відчувають особливих труднощів при проходженні цієї дистанції. А ось річні іноді повертаються додому на наступний день і навіть через кілька днів. Засмучуватися не варто, дуже часто з тих, що запізнилися птахів, виходять лідери змагань. Самок, які затрималися на дистанції і вийшли з гніздового ритму треба відсадити в окреме приміщення і утримувати там до початку наступного етапу змагань. Перед черговими змаганнями, бажано ввечері, їм дають зустрітися зі своїми партнерами за тим знову розділяють. Всіх самок переводять поступово на такий режим утримання в міру виходу пташенят з гнізда. Раз на добу відсаджених самок годують до насичення. А молоді голуби і самці літають вільно. Регулярно після заходу сонця самок і самців випускати разом і примушувати їх до польоту над розплідником. Цей метод виробляє у голубів звичку не сідати рано під час змагань на нічліг. За добу до початку змагань і перед самим їх початком голубів годують сумішшю зерна, яке довго буде перетравлюватися і птиця на дистанції не буде відчувати почуття голоду і втрачати час на пошук корму. У зернову суміш повинні входити насіння пшениці, гороху, ячменю і кукурудзи, але ні в якому випадку насіння соняшнику, вони викликають у голуба спрагу і голуб передчасно сходить з дистанції в пошуках води. Не забувайте перед самими змаганнями досхочу напоїти голубів і дати вітамін C, як антистресовий засіб. Голубів, що повернулися з дистанції, поять злегка солодкою водою з вітамінами для відновлення сил і дають м'який корм та насіння соняшнику.

Завершення змагань зазвичай припадає на кінець липня. У цей час голуби можуть собі відшукати чимало корму. Вони роблять пробіжки в пошуках корму по кілька разів на день навіть при наявності корму в годівницях. Птахи починають гніздитися і їм дають можливість насиджувати обманні яйця, не обтяжуючи їх потомством.

Починаючи з другої половини серпня у голубів починається інтенсивна линька, а деякі з них навіть втрачають здатність добре літати і сидять на полицях у розпліднику. Цих голубів необхідно підгодовувати.

У вересні линька в основному закінчується і, якщо це необхідно. Дають можливість старим парам вивести потомство. А от молодих в 4-5 місячному віці необхідно випустити з відстані 5-10 км і дати їм можливість подолати пару дистанцій в 100-200 км і обов'язково при сприятливій погоді.

Вся осінь проходить у вільному утриманні голубів і без підживлення. У жовтні гніздовий період припиняється і гнізда прибирають.

В обов'язковому порядку в розпліднику повинна знаходитися мінеральна підгодівля (що складається з повареної солі, гальки, черепашнику, товченої цегли) і питна вода. Все це необхідно так, як в різний період року і в певному віці голуби потребують різну кількість тих чи інших речовин.

При цьому методі змісту втрат птиці буває більше, ніж при утриманні іншим методом, але цей спосіб утримання дозволяє більшою мірою вибракувати неповноцінних голубів, ніж потім зазнавати поразки у відповідальних змаганнях.
Категорія: Утримання | Додав: moskalroman (14.07.2011)
Переглядів: 4023 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу


Наше опитування

Як давно ви займаєтесь голубівництвом
Всього відповідей: 183

Категорії розділу

Історія [3]
Ветеринарія [1]
Годування [2]
Селекція [2]
Утримання [1]
Змагання [1]


Пошук



Статистика


Хто Онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачі Онлайн

Браузер
,
Copyright MyCorp © 2024 | Використовуються технології uCoz